FANSSPARTA

Články

Dnešní den se s Antim scházim v cca 15:15 a vyrážíme si triumfálně vyzvednout vyhrané lístky v soutěží Spartaforever.cz a koupit si lupeny na kolchozníky. Vyhrané lístky pak s velkým úsílím prodáváme (pro ty co si radši koupili dražší – ste KRETÉNI!!!). Po zdlouhavém jobu zakotvíme před stánkem se zlatavým mokem, kde se k nám připojí dalších x lidí včetně autora slavného chorálu MRDAL SLON KAMION, čímž ho zdravím. V cca půl pátý se přesouváme do Ultras vchodu, kde bereme útokem preclíky a koláčky zdarma. Potkáváme zde i neslušně fandícího fanouška s šálou SFS :DD . Poté se konečně ocitáme na tribuně. První půli se fandilo jak je zvykem na jaře fakt kvalitně a skvělou atmosféru vyšperkoval Super Tom s jeho prvním ligovým gólem od návratu do Sparty. Do konce poločasu se nic zajímavého neděje, jen bych zmínil oprávněnou červenou kartu pro mosteckého beka Loose. Druhý poločas se mi zdál ze strany kotle o trochu slabší. Alespoň se po Řepovi ,,potatili“ Sivi a Holenda (je čůrák) a vstřelili po jednom gólu také přesně namířenou hlavičkou. Na konci zápasu se do kotle vrátilo něco co nejen mě strašně scházelo – pyro. Jednalo se o pár světlic vylepšujících antiOtovský choreo. Za zmínku určitě také stojí snad definitivní návrat UFONA na scénu!! Nakonec tedy vítězíme 3-0 a vzhlížíme k zítřejšímu duelu Teplic s věčně druhými. Tak za tejden všichni do Vršovic!!!!

Autor: Valdes
Na tento pohárový zápas se scházíme ve 3 lidechJ(Já, Anča a Valdes). Po počátečních problémech s oblíbenou hospůdkou se stěhujeme do jiné, kde dáme aspoň jedno a jdeme na zápas(čti:na další pivo). V kotli se nás schází zhruba 50, moc se nefandí a to i přes dobrou účast ultras(nechyběl ani Ufon…).V kotli buzerujem jednoho SFSáka a nakonec před něj Valdes lepí nálepku smrt SFS, bere to s humorem a nakonec nám i předvádí, jak se má fandit slušně-řval "antifa-hahaha".Zápas probíhá v poklidné atmosféře a po gólech nejhorších hráčů Sparty (Kulič, Kolář a Holenda…škoda, že se neprosadil ještě DošekJ) vyhráváme 3:1. Dobrou náladu fanoušků pak kazí zpráva, že slávisti vyhráli hokejový titul. No nic, škoda, ale když je to jednou za uherskej rok...
Autor článku: Anti
13.dubna jsme sehráli ligový duel v Kladně. Uvnitř najdete dva články

Letošní první zápas v rámci poháru ČMFS nás posílá do Olomouce nikoliv na známější Sigmu, ale druholigové HFK. Tato soutěž není mezi fanoušky příliš oblíbená, ale i tak doufám, že se nás tam pár z Moravy objeví. Stadion je taková malá díra schovaná mezi nějakými starými továrnami a tak nebýt ACABů, kteří stojí na každém rohu, ho ani nenajdu. U brány první a to nepříjemné překvapení lístek stojí pro mě nepochopitelných 120 korun ale co. Zato pivo stojí krásných 20 a podle toho jak se mi motaly nohy bylo i alkoholické. Jdu do sektoru který je celkem prostorný, ale zatím zeje prázdnotou. Celý stadion vypadá velice slušně a má kapacitu zhruba 3000. Nakonec se nás schází asi 50 z čehož asi desítka přijíždí až na druhou půli. Fandí nás asi tak půlka, ale zato velice vytrvale a hlasitě. Vyvolávají se jména našich hráčů, ale taky Lukáše Krbečka a Davida Kalivody a další podobné stupidity. Začátek zápasu byl hrůza děs a běs. Kolář špatně odkopává a Olomoučáci trefuji břevno. Mají ještě asi 3 šance a z té poslední padá gól. Malý stadionek který je možná i díky uvedené ceně zaplněn jen z půlky, vybuchuje radostí. My jen nadáváme a požadujeme návrat Železné Sparty. Druhý poločas je už o něčem jiném. Nastupuje Maty a především Míra Slepička a obraz hry se mění. Sparťané za hlasité podpory fans, předvádějí bago a hráči HFK vidí míč jen ze značné vzdálenosti. Nakonec dává Slepice 2 góly a my po každém nabíháme na plot a slavíme, prostě stylovka. Olomoučaci roztahují nějaké transparenty o tom že mají vyšší cíle a plachtu na které je vyobrazen Pohár UEFA, snílci. Kotel domácích vypadá podle toho co jsem vyděl spíše jako jesle.  Asi tak 50 hlav z čehož více než polovina má tak 10 let a jejich skandování zní jako chlapecký pěvecký sbor. Nakonec odjíždím zpátky domů celkem spokojený. Tak to těm Olomoučákům nandejte za týden v Praze ať zase slavíme Double.

Autor článku: Telcontar
Začátek zápasu s Českými Budějovicemi byl na programu od 17:15. My si dáváme sraz před fanshopem, odkud po půlhodinovém čekání na Antiho (oběd je jen záminka co? :D ) vyrážíme do jedné hospůdky, kde se k nám připojí Anča a Smuckiy.
Po půl páté vyrážíme zpět na stadion. Cestou potkáváme Kryssu, který z nás má možná ještě teď šok :D . V kotli se připojil také Jumbo,tímto ho zdrawím,takže o zábavu na celý zápas máme postaráno.První poločas celý prokecáme s Jumbem a hlavně fandíme ( fandění Punisherovi moc nesedlo, tudíž hodil šavli :D ).Fandění tradičně hodnotil Jumbo a nejhůř dopadl  Valdes, který si vysloužil od našeho blonďatého porotce snad záporné body a IQ menší než žížala.Na hřišti se nic moc neděje nějaké šance jsou ale gól chybí.Druhý poločas je obdobný , ale konečně dáváme gól. Pavel Horváth skóroval krásnou střelou pod břevno. Na konci utkání měli velkou šanci Budějovice, ale naštěstí gól nedali. Takže potřetí za sebou vítězíme na domácí půdě 1:0. A nakonec JUMBO VEN !!! JUMBO VEN !!! JUMBO VEN !!!

Autor článku: Punisher s menšími úpravami Valdese
Na toto derby se všichni již dopředu náležitě připravovali. Hlavně média tradičně vyhrožovala demolicí Strahova, bitkami, pyrotechnikou, napsalo se toho mnoho. Nezaháleli ani policisté, trénovali na Strahově co nejtvrdší zásah, nakupovali stovky „taktických dělobuchů,“ které poté bez váhání házeli po fanoušcích. Ale vraťme se před derby...   více v článku
Na dnešní zápas s Jabloncem jsme se sešli nad kotlem,na horním ochozu. Nejdříve to vypadalo,že skoro nikdo nedorazí,ale nakonec jsme zaplnili oba sektory. Fandění bylo po celý zápas výborný,určitě si to každý užil aspoň tak jako já.Ale i tak se našlo pár smetáků,co celej zápas drželi….a jen čuměli. Snad příště půjdou třeba na tu CocaCola tribunu.

 Sparta nakonec vyhrála po gólu Míry Slepičky 1:0, i když na obou stranách bylo mnoho šancí a minimálně do pondělí povede letos poprvé ligu.Nebudeme ale zoufat,protože od příštího kola na první místo nikoho nepustíme.

Fotky naleznete v příslušné galerii a videa na našem youtube channelu zde.

                                           Autor článku: Punisher

Do Boleslavi se většina Sparťanů vydala auty a tak vlakem nás cestuje hodně pod sto. Příliš krátka cesta do Boleslavi probíhá poklidně. Na rádoby hlaváku přesedáme na nějakej přibližovák, kterym se dostáváme skoro až ke stadionu. Kvůli nedostatku času míří celý osazenstvo rovnou na stadion. Tam Sparťani zaplní celej sektor hostů plus pár míst okolo. Nefandí se nic moc, nebo spíš půlka fandí dobře, ale ta druhá půlka nefandí vůbec(proč tam ty lidi choděj, kurva, to mi fakt hlava asi nikdy nepobere). Během zápasu se průběžně odpaluje pyro. Po zaslouženém vítězství se všichni rozjíždí domů.

Velmi příjemně strávenej den, až na ty některý vidláky v kotli povedenej zápas.

                                                                         autor článku: Flash

Oproti avizovaným několika stům fanoušků(v anketě hlasovalo přes 600 lidí pro to, že přijde) se sešlo asi 100 nadšenců.Přemístili jsme se na stadion, konkrétně nahoru nad kotel a začali jsme fandit. Trénování chorálů vždy po chvíli přerušil pokřik "jude slavie":-). Nakonec jsme natrénovali asi 6 chorálů a po necelé hodince jsme se rozešli. Byla to dobrá zkušenost, myslím, že nám to i celkem šlo, snad se podobná akce brzo zopakuje.


DVA ZVUKOVÉ ZÁZNAMY Z TRÉNINKU NAJDETE V SEKCI CHORÁLY ÚPLNĚ DOLE!
a videa(ne ode mě) tady:
ZDE
, ZDE, a ZDE

                                                                                                        Autor článku: Anti
Poslední zápas naší zimní přípravy jsme hráli se současně 4. týmem rakouské ligy-Rapidem Vídeň. Již před zápasem bylo zřejmé, že ho ovládnou fans rapidu, ti se za doprovodu místní policie i jejich kolegů z Rakouska vydali chvíli před začátkem zápasu na stadion...šel z nich strach, nejen, že jich bylo několik stovek(odhadem 2-3 stovky), ale většina z nich vypadala jako nejtvrdší jádro Rapidu.
 
Zápas se odehrával v poklidném tempu, jakoby už toho měli naši hráči moc, naštěstí ani jejich soupeř se neoddával nějakým divokým útočným výpadům. Jediné, co tedy bylo zajímavé(kromě tradičně strašného výkonu Jana Rezka), byli fanoušci. Jak jsem již naznačil, nebyli to naši fanoušci(těch se sice sešlo asi 4 tisíce, ale v kotli jich bylo nejvýš 10 :D), ale příznivci rapidu, celý zápas vytrvale fandili, zajímavé bylo slyšet několik stejných pokřiků, jako máme my, dokonce(jestli se nepletu) zpívali známou fotbalovou píseň You´re never walk alone. Ukázali také pyrotechnické představení, nejdříve zapálili asi 3 světlice, později asi 20 – nádhera!

 Zápas skončil 0:0, s tím, že naši hráči podali opravdu špatný výkon, vynikal snad jen Kadlec, Sivok a Kisel.

                                                                                                                   Autor článku: Anti
1  
2