FANSSPARTA

Články

Úvod sezony 2008/2009 (Anti)

Do této sezony Sparta vstupuje opět jako favorit ligy a ráda by po dlouhé době výrazněji promluvila do pohárové evropy!

První zápas jsme hráli na půďe moldavského Sheriffu Tiraspol, bylo to utkání 2. předkola ligy mistrů, proti tomuto soupeři jsme byli jasným favoritem. Utkání se nám celkem zdařilo, vyhráli jsme gólem Kladrubského 1:0.

Následoval úvodní match v domácí lize, začínali jsme s Mladou Boleslaví. Ta po minulém ročníku dost posílila a tak to nebyl lehký soupeř. Sparta ale nenechala nic náhodě a vyhrála 1:0. Dobrý support vyvrcholil choreem na podporu srbů Karadžiče s Mladičem.

Odvetu 2. předkola lm jsme vyhráli díky gólům na konci 1. a na začátku 2. poločasu znovu stejně jako v ligovém souboji 2:0 a tak jsme postoupili do 3. předkola lm, kde na nás čekal řecký Panathinaikos. Los nám tedy celkem přál.

První výjezd připadl na 10. 8., na nádraží se nás sešlo něco přes 100 sparťanů, ostatní jeli autama, busama apod.. Cesta proběhla v klidu, první problém nastal až na stadionu, kdy zjišťujeme, že stejně jako minulý rok, nejsme pohromadě. První poločas se celkem fandí, druhý už je to horší, až na náběh sparťanů na kladenský sektor, pár ohňů a výlet jednoho fanatika na plochu probíhá zápas v pohodě. Navíc Sparta prodloužila sérii vítězství na 4 zápasy, nedostala ani 1 gól a tak Jarda nedostal ani příležitost si zachytat za a-tým.

Až do zápasu s Panathinaikosem se nám tedy dařilo, jak už jsem naznačil, nedostali jsme nijak extrémně těžkého soupeře a tak mnoho sparťanů očekávalo postup. Zápas začíná velikým choreem, na kterém je vyobrazena evropa se sparťanským hráčem uprostřed a nápisem: "...porveme se o evropu..." hezké choreo jako by hráči neviděli. Nejprve si dal Kučera, po špatné komunikaci obrany vlastní gól, poté Spartička vyrovnala zásluhou Kuliče, který se nečekaně protlačil do základu. (nejen) V kotli propuká obrovská radost, až to Valdes a spol. odnesou pádem o dvě řady níž :D. Tento stav vydržel až do přestávky. Nutno poznamenat, že pro mnoho lidí prodlouženou o několik minut, to díky neuvěřitelně pomalé obsluze u stánku s pivem a klobásama :-( . Sparta ale dostala další gól a i přes snahu se nepodařilo vyrovnat, Panathinaikos spolu s ruskou sviní-rozhodčím Baskakovem a necelou pětistovkou fanoušků hostů(kteří celkem zklamali)+pár antifáků z Bohemky vyhráli 2:1, což nám do odvety bohužel moc velikou šanci nedává :-( ...ale snad se budeme držet úvodního choreo a PORVEME SE O EVROPU!!!