FANSSPARTA

Články

Sparta vs. Rapid Vídeň 0:0

Poslední zápas naší zimní přípravy jsme hráli se současně 4. týmem rakouské ligy-Rapidem Vídeň. Již před zápasem bylo zřejmé, že ho ovládnou fans rapidu, ti se za doprovodu místní policie i jejich kolegů z Rakouska vydali chvíli před začátkem zápasu na stadion...šel z nich strach, nejen, že jich bylo několik stovek(odhadem 2-3 stovky), ale většina z nich vypadala jako nejtvrdší jádro Rapidu.
 
Zápas se odehrával v poklidném tempu, jakoby už toho měli naši hráči moc, naštěstí ani jejich soupeř se neoddával nějakým divokým útočným výpadům. Jediné, co tedy bylo zajímavé(kromě tradičně strašného výkonu Jana Rezka), byli fanoušci. Jak jsem již naznačil, nebyli to naši fanoušci(těch se sice sešlo asi 4 tisíce, ale v kotli jich bylo nejvýš 10 :D), ale příznivci rapidu, celý zápas vytrvale fandili, zajímavé bylo slyšet několik stejných pokřiků, jako máme my, dokonce(jestli se nepletu) zpívali známou fotbalovou píseň You´re never walk alone. Ukázali také pyrotechnické představení, nejdříve zapálili asi 3 světlice, později asi 20 – nádhera!

 Zápas skončil 0:0, s tím, že naši hráči podali opravdu špatný výkon, vynikal snad jen Kadlec, Sivok a Kisel.

                                                                                                                   Autor článku: Anti