FANSSPARTA

Články

Derby Sparta-Slavia(Anti)

Na toto derby se všichni již dopředu náležitě připravovali. Hlavně média tradičně vyhrožovala demolicí Strahova, bitkami, pyrotechnikou, napsalo se toho mnoho. Nezaháleli ani policisté, trénovali na Strahově co nejtvrdší zásah, nakupovali stovky „taktických dělobuchů,“ které poté bez váhání házeli po fanoušcích. Ale vraťme se před derby...   více v článku

Derby Sparta-Slavia

 

 

                  Na toto derby se všichni již dopředu náležitě připravovali. Hlavně média tradičně vyhrožovala demolicí Strahova, bitkami, pyrotechnikou, napsalo se toho mnoho. Nezaháleli ani policisté, trénovali na Strahově co nejtvrdší zásah, nakupovali stovky „taktických dělobuchů,“ které poté bez váhání házeli po fanoušcích. Ale vraťme se před derby. Tradiční nevraživost mezi oběma S ještě více vyhrocovala videa fans, ve kterých se vzájemně předháněli, kdo to nyní v hledišti vyhraje.

 

                  Před zápasem se sparťané schází v okolí Letné, hospody praskají ve švech, mnoho fans je pod vlivem alkoholu. Zhruba v 15.30 se před naším svatostánkem schází necelá tisícovka věrných sparťanů. Pochod od začátku hodně napovídá, křičí se hlavně pokřiky proti Slavii(„jude slavie…“), policii a v průběhu se odpaluje také pyrotechnika. Pochod je značně vyčerpávající, nakonec ale dorazíme. Jaké je ale překvapení, když zjistíme, že nás policie s pořadatele nechce pustit dovnitř! S tím se pochopitelně část fans nechce smířit a tak probíhá střet s policií, která drží zavřenou bránu. Po 20 minutách se konečně dostáváme na stadion, neuvěřitelné! Ostuda, to vše zřejmě kvůli kontrolám, které se protáhli. Což ale nedává smysl, když totiž přijdu na řadu, pořadatel mě ledabyle „prošacuje“-tak, že kdybych chtěl, pronesu klidně 5 dýmovnic. Před stadionem naopak zůstává choreo!

 

                  První půle probíhá v poklidu, ani se moc nefandí, se-shit-ky předvádějí průměrná chorea, my kvůli pořadatelům nic. To druhá půle je již o poznání zajímavější. Začíná to gólem Slavie, po kterém předvádí Kalivoda slávistickou inteligenci a svléknutím dresu přinutí rozhodčího k druhému žlutému trestu. Je tedy vyloučen a jeho gól se mine účinkem. Hned po gólu následují první nepokoje. Překvapivě ve slávistickém sektoru, nenecháváme se zahanbit a odpalujeme nějakou tu pyrotechniku. Na to policie reaguje tím, co jsem již naznačil v úvodu-hází po nás dělobuchy a mlátí nás hlava-nehlava. Kdo se pak diví, že jsme začali trhat sedačky a házet je na policii, jak jinak jsme se měli bránit? Výtržnosti pokračují, největší bordel ale dělají policejní dělobuchy, pan rozhodčí si asi myslel, že jsme je házeli my, když přerušil zápas! Chvilky klidu narušují neustálé výpady acabů. Například po našem vyrovnávajícím gólu do nás naprosto nepochopitelně nalítli!!(asi slávisti). Derby tak končí 1:1. Pochod zpět ze stadionu se obešel bez větších potyček.

 

                  Média si nedali pokoj ani po skončení derby, vše neuvěřitelně hrotí a předhánějí se v co „nejdrsnějším“ popsání situace. Fanoušci jsou vyloženi jako největší zvířata, zato policie kritizována vůbec není! Nikdo si pravděpodobně nevšiml, že největší podíl na škodě asi 500.000 má PČR! V tabulce se nic nemění, stále ale můžeme ligu vyhrát.

                 

                  Nakonec bych ještě pro zajímavost zvěčnil nejlepší hlášky dneJ…Sparťan č.1:„konečně má ta šála po dlouhý době tu krásnou dýmovnicovou vůni“ Sparťan č.2 „jo, ta sparťanská dýmovnicová vůně mi scházela“J… „taak a židi si dobrovolně vystoupí“-Sparťan v tramvaji, ve které je zhruba 30 Sparťanů a 5 slávistů J…vystoupili :-D