FANSSPARTA

Články

13.4.2008 SK Kladno - Sparta 0:1

13.dubna jsme sehráli ligový duel v Kladně. Uvnitř najdete dva články
Před stadion sem dorazil cca 10 minut před příjezdem sparťanského vlaku, jelikož sem mimopražskej a nechtělo se mi to brát oblikou přes Prahu. Po příjezdu jsme šli do sektoru hostí, ve kterém nebyli sedačky, ale jen betonové schody. Naštěstí jsme mohli projít do vedlejšího sektoru kde sedačky byli a žádná klec. Jenže po cca 10 minutách nějaký blbec zavelel, ať jdem zpátky do klece. Před zápasem se občas fandilo a to hlavně díky Bleskem proslaveném hooliganovi, čímž ho zdravim. Do začátku zápasu se klec zcela zaplnila, jenže ultrasáci s megafonem nikde. První poločas na hřišti katastrofa a v kotli to samý. Téměř nikdo nefandil a ani nepomohl získaný megafon. Druhý poločas byl v tomhle ještě horší a Kladno nás dokonce tlačilo na vlastní půlce. Občas zápas zpestřila dýmovnice či světlice a dokonce v jednu chvíly i sedačky z míst na druhý straně prázdnýho sektoru. Naštěstí se nevím v jaký minutě podařilo tomu nemehlu Kolářovi trefit balon a dát haluzáckej gól. Po něm v kotli následovala fanatická pětiminutovka, po které se zase spíš ozývali nadávky na otřesně hrající hráče. Po tlaku Kladenských, během něhož musel i Super Tom odkopávat míč z brankové čáry málem přizabil na polovině hřiště kladenský golman Pavlík Matyho, kterýho ta černá svině Jílek nechal cca 2 minuty ležet svíjejícího se po tvrdém nárazu a poté k němu přiběhl a udělil mu nejspíš za nějakou tu právem vyřknutou urážku červenou kartu, zmrd jeden. Nakonec to naštěstí naši ubránili a udrželi první flek v tabulce.
Dnešním jediným pozitivem jsou tři body, jinak nejhorší zápas co pamatuju. Tak snad ve středu náhradníci porazí HFK Prdel Zakopanou a v neděli udělej Mostu tradičního bůra. Zdar za tři dny v naši hospodě ;-)

Autor: Valdes

Sraz ve 14:15 na Masarykově nádraží, kde si většina z nás dala jedno, dvě či více piv a nejen piv.Rozdělili jsme se do 3 vagónů připraveného osobáku. Cesta do Kladna probíhala celkem klidně (asi zásluhou PČR :oDD ) Pouze, když jsme přijeli do cíle, museli jsme ukázat, s kým má soupeř tu čest se utkat! Jelikož jsme dorazili přímo ke stadionu asi 1,5 hodiny před výkopem, měli jsme spoustu času se více posilnit a samozřejmě jsme takové šance řádně využili.
Nicméně stejně jako výkon Sparty, tak i fandění při zápase v kladenské kleci nebylo nijak uchvacující. Fanoušci byli rozdělení a megafon dostal do ruky chlapec nepříjemného vystupování a málokdo ho následoval. Pochybuji ale, že to stejně vypadalo všude.
Jediným světlým okamžikem byl gól Daniela Koláře ze 73. minuty utkání, který nám zajistil přetrvání na 1.místě v tabulce.