FANSSPARTA

Články

Nejdřív se omlouvám za tuto formu článků, na jednotlivý články bohužel není čas, ale co nejdřív se pokusim "zaměstnat" víc lidí :D a hned to bude lepší. Taky se tu snad znovu objevi fotky.

Po nešťastné domácí prohře s Panathinaikosem k nám zavítala Olomouc. Naši hráči nepředvedli nějaký přesvědčivý výkon, spíš to byla taková upachtěná remíza 1:1, jediný náš gól dal reprezentant Slepička. Kotelníci dorazili v celkem hojném počtu, je vidět, že prosazení lístků do kotle byl veliký krok kupředu.

Další zápas jsme sehráli v Budějovicích, kde jsme předvedli výborný výkon. O vysokou výhru 4:1 se zasloužil především Michal Kadlec, který ve svém předposledním zápase za Spartu skóroval hned dvakrát. Doplnil ho Došek s Kuličem.

26.8. jela naše Spartička k důležitému odvetnému zápasu s Panathinaikosem. Naše šance nebyli příliš veliké, ale hráči o případnou účast v LM bojovali až do úplného konce. Bohužel jsme nedali několik gólovek a nakonec dostali hloupý gól, takže jsme nepostoupili.

V losu poháru UEFA jsme ale dostali velice atraktivního soupeře-nejlepší chorvatský tým Dinamo Záhřeb. První zápas odehrajeme 18.9. v Chorvatsku, odveta se hraje 2.10. u nás.

Na konci srpna jsme hráli první derby-tentokráte to malé. V Axa areně jsme hladce porazili Žižkov, gól dali kanonýr Slepička a Berger.

Zatím poslední zápas byl na půdě východočeského Dvora Králové, za zmínku stojí asi jen 2 góly Libora Doška a první gól 16ti letého (!!!) Jana Kadlece v dresu A-týmu Sparty. Zvítězili jsme 3:0 a postoupili do dalšího kola poháru ČMFS.

Do této sezony Sparta vstupuje opět jako favorit ligy a ráda by po dlouhé době výrazněji promluvila do pohárové evropy!

První zápas jsme hráli na půďe moldavského Sheriffu Tiraspol, bylo to utkání 2. předkola ligy mistrů, proti tomuto soupeři jsme byli jasným favoritem. Utkání se nám celkem zdařilo, vyhráli jsme gólem Kladrubského 1:0.

Následoval úvodní match v domácí lize, začínali jsme s Mladou Boleslaví. Ta po minulém ročníku dost posílila a tak to nebyl lehký soupeř. Sparta ale nenechala nic náhodě a vyhrála 1:0. Dobrý support vyvrcholil choreem na podporu srbů Karadžiče s Mladičem.

Odvetu 2. předkola lm jsme vyhráli díky gólům na konci 1. a na začátku 2. poločasu znovu stejně jako v ligovém souboji 2:0 a tak jsme postoupili do 3. předkola lm, kde na nás čekal řecký Panathinaikos. Los nám tedy celkem přál.

První výjezd připadl na 10. 8., na nádraží se nás sešlo něco přes 100 sparťanů, ostatní jeli autama, busama apod.. Cesta proběhla v klidu, první problém nastal až na stadionu, kdy zjišťujeme, že stejně jako minulý rok, nejsme pohromadě. První poločas se celkem fandí, druhý už je to horší, až na náběh sparťanů na kladenský sektor, pár ohňů a výlet jednoho fanatika na plochu probíhá zápas v pohodě. Navíc Sparta prodloužila sérii vítězství na 4 zápasy, nedostala ani 1 gól a tak Jarda nedostal ani příležitost si zachytat za a-tým.

Až do zápasu s Panathinaikosem se nám tedy dařilo, jak už jsem naznačil, nedostali jsme nijak extrémně těžkého soupeře a tak mnoho sparťanů očekávalo postup. Zápas začíná velikým choreem, na kterém je vyobrazena evropa se sparťanským hráčem uprostřed a nápisem: "...porveme se o evropu..." hezké choreo jako by hráči neviděli. Nejprve si dal Kučera, po špatné komunikaci obrany vlastní gól, poté Spartička vyrovnala zásluhou Kuliče, který se nečekaně protlačil do základu. (nejen) V kotli propuká obrovská radost, až to Valdes a spol. odnesou pádem o dvě řady níž :D. Tento stav vydržel až do přestávky. Nutno poznamenat, že pro mnoho lidí prodlouženou o několik minut, to díky neuvěřitelně pomalé obsluze u stánku s pivem a klobásama :-( . Sparta ale dostala další gól a i přes snahu se nepodařilo vyrovnat, Panathinaikos spolu s ruskou sviní-rozhodčím Baskakovem a necelou pětistovkou fanoušků hostů(kteří celkem zklamali)+pár antifáků z Bohemky vyhráli 2:1, což nám do odvety bohužel moc velikou šanci nedává :-( ...ale snad se budeme držet úvodního choreo a PORVEME SE O EVROPU!!!

Na hlaváku se nás schází něco kolem 80 lidi.Po dokoupení zásob vyrážíme na nástupiště,kde zjišťujeme,že odjedeme asi s 30 minutovým zpožděním.
Vlak konečně přijíždí a my zabíráme předposlední vagón.Cesta do Turnova probíhá skvěle.Fandí se,chlastá,sem tam se něco rozbije a policie si nás vůbec nevšímá.V Turnově nás čeká překvapení.Místo přestupu na jiný vlak jsme nahnáni do dvou přistavených autobusů.Vystupujeme na nádraží v Liberci a vydáváme se směr stadion.Není to daleko a za chvíli sme tam.Kupujeme lístky a jdeme zpátky do města.Co se dělo teď nebudu popisovat…kdo u toho byl tak ví.Zpět ke staďáku přicházíme asi 30 min. před výkopem.Jako vždy nesmyslné kontroly.V prvním poločase se krásně fandí,většinou proti Horváthovi,ale i tak paráda.Sem tam se objeví nějaké to pyro.O poločase si jdu pro pivo,což jsem asi neměl.Když jsem skoro na řadě,otevřou se vrata a nabíhají A.C.A.B. Vůbec nevím z jakého důvodu,ale všichni co nebyli v sektoru jsou vytlačeni ven.Snažím se dostat zpátky,není to však možné.Pouze pár jedincům(třeba Antimu:D) se to daří.Mnoho lidí je nesmyslně zadrženo.Celý druhý poločas prosedíme před stadionem.Nikoho nezajímá,že tam máme věci,někdo třeba babičku,dědu….Po zápase jsme doprovázeni zpět na nádraží.Čekáme na busy a jedeme směr Turnov.Tam přestupujeme na vlak a hurá domů.Hezký výjezd na závěr sezony, jen je škoda tak trapného výkonu našich hvězd…

Sparta – Liberec pohár

Na tento zápas jdeme pochodem, hodně lidí se na poslední chvíli omluví a tak jdem jen v 10. Je to strašná makačka :-), ten krpál mě skoro zabil. Zápas je nuda, nefandí se. Sparta hraje špatně a tak zápas dospívá až k penaltám. V těch zvítězíme a tak získáváme pohár ČMFS. Po zápase čekáme, že nám hráči přijdou poděkovat a ono hovno. Asi se nás báli :-). Cestou zpět jsme ještě potkali dvě němky, které ale rychle utekli, když jim Hajzl řekl jediné dvě německé slova, které zná :-).

Sparta – Baník

Na tento, pravděpodobně, nejdůležitější zápas sezony se scházíme již v dopoledních hodinách, abychom se před česko-polským derby stihli pořádně posílit. Po pár hodinách odcházíme a jdeme ještě na jednu plechovku. To byla asi ta největší chyba, neodpouštíme si totiž skandování „polský ži.i“ v těsné blízkosti baníkovského průvodu(nutno říct, že jsme průvod nejdřív neviděli), což zhruba 50 chacharů neunese a pronikají přes těžkooděnce k nám a za křiku „kdo křičel to polský ži.i?“ nás napadají. Já dostal pěstí, Telcontar dokonce přišel o šálu, ostatní to schytají jen notnou dávkou piva na hlavě. Nakonec nás baníkovi nechali, protože je doběhli policisté se psy(kteří mimochodem jednoho chachara pokousali). Krásný zážitek na počátku dne, ale co, dále se těšíme na fotbal a tuto událost probíráme spíš se smíchem.V kotli moc volných míst není, naštěstí jsme přišli ještě než se kotel zaplnil. Na začátku utkání probíhá minuta ticha za chachara, který nesmyslně otevřel dveře za jízdy a vypadl z vlaku, ta je narušena pokřikem „smrt baníku“. Je asi zbytečné donekonečna probírat, jestli se to začalo křičet už před minutou ticha a neslyšeli jsme hlasatele, nebo jestli to bylo naprosto úmyslné skandování kvůli chacharovi kaskadérovi. První poločas se hodně dobře fandí, jsme Baníku vyrovnaným soupeřem. Naši hráči tento zápas o titul berou jako nějaký přátelák a tak nemáme proti dobře hrajícímu týmu Polska šanci. Není se čemu divit, když Bílek postavil naprosto nesmyslnou sestavu v čele s Kuličem, Kolářem Hainaultem či Horváthem. Zápas jsme tedy prohráli a prakticky jsme ztratili naději na titul. To si uvědomil i Bílek a jako správnej chlap odešel sám. Doufejme, že přijde náš trenér, ten, který jako jediný dokázal za Spartu bojovat, Sparta byla, je a bude v jeho srdci na prvním místě, doufejme, že se vrátí FRANZ. Kéž by, je to ale asi jen hloupý sen, když je ve vedení pořád ten brejlatej opičák Křetínský. No co?Prohráli jsme, to ale nic nemění na tom, že jsme kurva sparťani a že musíme Spartičku podpořit nejen když vyhrává, nejsme přece chachaři!V sobotu všichni do Liberce!!Sparta forever a Straka na Hrad.

Na tento neatraktivní zápas do hlediště doráží jen neuvěřitelných 1339.V kotli se scházíme asi v 50-70 lidech a tak se moc nefandí. Zápas je nuda, horší jsem už dlouho nezažil, Spartička hraje špatně, nefandí se… .Jediná zajímavá věc se v kotli stala v druhém poločase. Skupinka tří hoperů si v kotli zapaluje jointa, což všichni ostatní neseme dost nelibě. Pokřikujeme na ně, že se hulí na Bohemce, ať s tim jdou doprdele atd.. Nadávek si všímá Ufon a tyto exoty vyhazuje, při jejich odchodu jsou ještě zbaveni šál a profackováni. Jsou vyprovozeni skandováním huhuhu a smažky ven. Na konci utkání sedí dole na schodech a brečí, takhle to má vypadat, chtělo by to ten kotel trošku pročistit, aspoň si uvědomí v čem dělají chybu!!!Zápas skončil 1:0 a ve finále se na Strahově utkáme s Libercem.

Mezi Spartou a Brnem je už dlouho obrovská rivalita a nenávist a tak se dal čekat zajímavý zápas. My(já, Valdes, jeho kámoš, Anča, Flash, Smucky a Redmen) se scházíme před fanshopem a vyrážíme do hospody, kterou jsme po dlouhém hledání našliJ. Naši hokejisté nás moc nepřesvědčí a tak vyrážíme na fotbal. Vejdeme do kotle a tam nás hned čeká překvapení a to velmi příjemné překvapení, to když vidíme po dlouhé době narvaný kotel. Atmosféra graduje již od prvních minut, dost k tomu napomohl „nestranný slávistický rozhodčí“ Matějek, kaž dává Tomovi nesmyslnou červenou. Fandíme dost fanaticky a to hlavně pokřiky proti rozhodčímu, Brnu a Slovanu. Celkem se ujal pokřik „fandí celá Letná černá-svině“. Druhý poločas se atmosféra ještě stupňuje, fanatizující fans zpívají nejrůznější chorály, hlavně nový pokřik „kdo neskáče, není sparťan, loo oo ooo…“, chytají se i fanoušci na protilehlý. Poté jdeme do půl těla, což Anča rezolutně odmítá s tím, že má „bobra na břiše“JJJ. Nakonec ještě odpalujeme nějaké to pyro a brněnskou šálu. Dnešní zápas se po dlouhé době po fanouškovské stránce opravdu povedl, horší to bylo po hráčské stránce, prohráli jsme 2:0 a to díky již zmíněné černé svini. Po tomto zápase se opravdu hodně těším na Baník, doufám, že bude ještě lepší atmosféra a konečně oslavíme titulJ.
Na tento zápas se scházíme v neuvěřitelném počtu 10 lidí na pochod, jdeme z Černýho Mostu, cesta probíhá v klidu, oživuje ji jen hajzlův „skvělej nápoj“ a neuvěřitlné překvapení v podobě ceny lístků. Ty stáli 150,-...což neakceptuju a požaduji vstupné 30,- pro dítě, po krátké promluvě s pořadatelem se mi tak daří:-), ne už ale ostatním, kteří musí navalit vstupné skoro stejně drahé jako půlroční permice do kotle ACS:-(. Na začátku se celkem i fandí, postupem času se ale více a více snaží fandit nějakej rádoby chuligán, což nás naprosto odradí a tak už téměř nefandíme. Fandění v druhém poločase oživuje jedna dýmovnička, po které pořadatelé prohledávají tašky lidí okolo dýmovnice:D...nějak pozdě, ne?Pak bylo také zajímavé buzerování pracovníka Ota TV, chudák, ten se asi piva dlouho nenapije(„pane pořadatel, udělejte s tim něco, oni na mě lijou pivo“:D). Dva aktivní jedince(čti:buzeranty) vyvádí pořadatelé, což jim schvalujeme a začíná se znovu fandit. Není to nic extra, ale lepší než nic. Vyhráváme 1:0 gólem Jeslínka. Nakonci utkání ještě buzerují pořadatelé a nechybí ke střetu nechybí málo, odpalujeme tedy ještě jednu dýmovnici a po zhruba 10 minutách nás pouštějí, pochodem zpátky na Černý Most jdeme již jen v 6 a za konzumace zázračného nápoje od Hajzla si cestu celkem užíváme. V metru pak ještě Anča randí s ožralým Hajzlem a ostatní členové pochodu to přivádí k záchvatům smíchu(njn Anča:-) ). Postupně se rozcházíme a těšíme se na Brno:-)
Na tento zápas se mnoho lidí těšilo a chtělo si ho ještě zpříjemnit pochodem. Tento nápad se mi zamlouval a tak přemluvím pár dalších lidí z derby fanoušků k účasti. Nakonec dorážíme já, Heiselpapier, Becici a Fockers. Zde se potkáváme s Valdesem, Punisherem, Martinem, bratry Egery…. a vyrážímeJ. Ještě jednou bych rád poděkoval, že na nás všichni počkali. Výprava zhruba 50 sparťanů se přesunuje z Letné na holešovické nádraží a následuje 4 minutová jízda vlakem. Cestou na nás všichni čumí jak na největší debily a každý druhý asiat si nás fotí, jak kdyby nikdy žádné fanoušky neviděliJ, ale nám je to jedno, alkohol teče proudem a zpívají se všemožné chorály a pokřiky. Po chvíli(zhruba hodina) cesty dorážíme k vršovickému stadionu, kde nás čeká nechutné vystřízlivění z krásného snu hezkého dne. Pořadatelé kontrolují vše, na co přijde, dokonce(!!!) nás nutí si sundat botyL, no prostě buzerace, doplatil na to zejména Punisher, kterého nevpustili dovnitř kvůli boxeroviL A.S.A.B. .O fandění se takřka nedá mluvit, nechápu, proč do kotle chodí lidi, kteří jen stojí(v horším případě sedí) a čumí…fandí jen jedna půlka a střed kotle, nic moc. Prezentujeme se chorey o „pravosti obou Bohemek“, Rezkovi a choreo „mrtveho klokana“ doplněné pokrikem „bij a bij a bij klokana do hlavy.“Závěr probíhá v duchu příprav odpálení dýmovnic, které se nakonec daří, překvapují ale nabouchaní pořadatelé Bohemky, kteří jako by dým neviděli, což se nám líbí a tak po chvíli odpalujeme další. Na konci po nás ještě jeden policajt hodí „taktický granát“. Cesta zpět probíhá v klidu, zábavu si zažil jen jeden klokan, kterému lepíme na čepku a později i na záda nálepky ACSJ. Zápas skončil 0:0, což nás po vítězství Žižkova(tyvole sparta a žižkov…J) nad Slavií posouvá velmi blizoučko k titulu. Zítra všichni na Pravou Bohemku!!!

Derby fans ACS a SKS

První historické derby fanoušků pražské Sparty(forum Fan club Sparta na lide.cz) a pražské Slavie(forum Fan club Slavia na lide.cz) se uskutečnilo v den zápasu Sparta Bohemians, tedy 20.4. 2008. Na hřišti v Březiněvsi se okolo 10. hodiny ráno schází naše týmy v počtu zhruba 15 hráčů na každé straně + několik diváků. Zápas neprobíhá na derby dvou největších rivalů nijak vyhecovaně a napjatě. Místo iontových nápojů se pije vodka(dík AdéloJ).Po mých dvou gólech se z výhry raduje tým Sparty a to i přes snížení slávistů v poslední minutě. Vítězství slavíme po svém a to pokřiky „věčně druhý“ a „kdyby nás na hřišti(J) kouřili slávisti…“ Byl to krásný zápas a snad se brzy zopakuje. Část sparťanských fanoušků po zápasu jede na pochod na Bohemku(viz další článek)